Drumble Sobota - výroba a predaj drumblí

english

Jednoduchá, zábavná a zdravá!
Hrať na drumbľu dokáže každý.
Brnknite!

Adresa: Peter Sobota, Kalinčiakova 15, 900 01 Modra Email: drumble.sobota@gmail.com Tel: +421 33 6473478 Mobil: +421 903 812 691

Vietnamská drumbľa Dan Moi

Vietnamská drumbľa Dan Moi je vyrobená z mosadzného plechu. Drumbľa sa pri hre prikladá na pootvorené pery a nie na zuby ako naše drumble. Hranie je preto jednoduchšie a zvládne ho naozaj každý. Drumbľa je dodávaná spolu s krásnym ozdobným puzdrom.

Cena drumble: 9,50 eur

Drumľa Dan Moi nie je výrobkom Petra Sobotu. Drumbľu vyrába náš dodávateľ z Vietnamu. Do ponuky sme sa ju rozhodli zaradiť preto, aby sme Vám sprístupnili aj zaujímavú drumbľu iného pôvodu.

Vyberte si zo širokej ponuky drumblí Petra Sobotu

Poštovné

Pri zasielaní poštou účtujeme
poštovné cca 2,40 eur v rámci SR

Objednávka drumblí

Drumble si môžete objednať telefonicky, emailom alebo písomne. V objednávke uveďte číslo drumble a počet kusov.

Čo je drumbľa

Drumbľa je samoznejúci kovový hudobný nástroj, používanie ktorého je na Slovensku archeologicky doložené už v dvanástom storočí. Najväčšej popularite sa drumbľa - predovšetkým na severozápadnom Slovensku - tešila v 19. storočí. Skladá sa zo železného polkruhového, eliptického, alebo hruškovitého rámu s priemerom 4-6 cm, do ktorého je zakutý jazýček s dĺžkou 5-7 cm. Hráč si priloží rám k perám, oprie ho o zuby a brnká ukazovákom na jazýček. Výška tónu sa moduluje zväčšovaním a zmenšovaním ústneho otvoru (jazykom, lícami) a taktiež dýchaním.

Rôzne

V internetovom rádiu JankoHrasko.sk bolo odvysielané rozprávanie Petra Sobotu o histórii drumble.

Peter Sobota doteraz vyrobil a predal viac ako 15000 drumblí. Medzi jeho zákazníkov patria aj známi umelci.

© Peter Sobota 2004 - 2019. Šírenie akéhoľvek obsahu tejto stránky je možné len so súhlasom autora. výroba webstránky: bratia.sk, grafický dizajn: orflex